Ośrodek Wypoczynkowy “Słowiniec” znajduje się zaledwie 100 m od morza, bez konieczności przechodzenia przez jezdnię, dojście na plażę jest bezpieczne. Obiekt jest ogrodzony i dozorowany w godzinach nocnych. Bliskość morza, bliskość lasu, jeziora oraz brak przemysłu a także położenie w strefie wczasowo – sanatoryjnej, sprawia, że pobyt w Ośrodku “Słowiniec” jest korzystny dla zdrowia.Duży teren obiektu, częściowo zalesiony daje olbrzymie możliwości organizowania ciekawych zajęć dla uczestników kolonii.

Ośrodek Wypoczynkowy “Słowiniec” dysponuje 370 miejscami noclegowymi w pokojach 2, 3 osobowych oraz pokojach 4, 5, 6 osobowych typu studio. W każdym pokoju jest łazienka. Obiekt posiada stołówkę dla 200 osób, boisko do piłki siatkowej, siatkówki plażowej i koszykówki, stół do bilarda, stoły do gry w ping-ponga, salę telewizyjną, a także cztery sale do zajęć: dwie sale o powierzchni około 80 mkw oraz dwie o powierzchni około 300 m kw.

Miejscowość Łeba oferuje wiele atrakcji m. in. Słowiński Park Narodowy, piękne łebskie wydmy, power park, park linowy, park dinozaurów, labirynt, oceanarium oraz wiele innych aktywnych form spędzania czasu.